O nás

Jsme škola věnující se studiu taoistického nei-gongu a qi-gongu (čchi-kungu) a vnitřního stylu bojového umění xing-yi chuan a ba-gua zhang. Jsme českou větví školy shih-fu Roye Jenzena, přímého pokračovatele v linii starých čínských mistrů xing-yi a ba-gua.

Roy působí v Evropě formou seminářů, jakož i dlouhodobějších výukových pobytů od roku 2004, v Čechách od roku 2008. Základnou školy je Západní Austrálie, kde Mistr učí již přes třicet let.

school

Roy Jenzen

Roy Jenzen je Mistr čínských vnitřních bojových systémů a taoistického nei-gongu a lékař klasické čínské medicíny. Působí a učí v Margaret River v Západní Austrálii, Británii, Rakousku, České republice a Německu.

Po promoci v Sydney v roce 1978 se stal průkopníkem akupunktury v Západní Austrálii. Ve studiu pokračoval na Taiwanu, a v čínské medicíně získal doktorát.

V roce 1985 si splnil životní sen a přesídlil do Pekingu, kde byl jako jeden z prvních adeptů ze Západu přijat mezi „vnitřní studenty“ (nei men tudi) posledních žijících starých mistrů (lao shih-fu).

Roy je přímým pokračovatelem jak v linii bojového systému xingyi chuan, tak bagua zhang (http://www.internalintent.com/#lineage-section). V Pekingu se Roy také setkal s některými z učitelů tradičních taoistických nauk, kteří mohli tehdy v Číně znovu začít působit. Později absolvoval klinickou praxi ve fakultní nemocnici v Šanghaji a cvičil zde s předními mistry vnitřních bojových stylů.

Roy

Následující dekády zasvětil Roy dalšímu rozvoji, kultivaci, šíření (a demystifikaci) skutečně vnitřních tréninkových metod a jejich integraci s původní čínskou medicínou (https://www.jcm.co.uk/thoughts-on-the-relevance-of-qigong-to-the-understanding-and-practice-of-chinese-medicine.html), s úctou k tradici, ale i k neustále se vyvíjející a adaptivní povaze těchto umění.

Roy vede rovněž dlouhodobý program mezinárodních seminářů a pro hloubku svého porozumění čínským vnitřním bojovým systémům si získal uznání v širokých odborných kruzích. Za své životní poslání považuje sdílet a dále vyvíjet tato bojová umění (a umění života) s těmi, kteří pro ně mají potřebnou vášeň a oddanost.

Nikola Čapla a Petra Čvančarová

Patří mezi pokročilé studenty Royovy školy, ke které je dovedl dlouholetý zájem o čínskou medicínu a bojová umění. Díky Royi Jenzenovi objevují nezměrný potenciál čínského léčebného cvičení qi-gong, vnitřních stylů xing-yi a ba-gua a jejich vliv na život v celé jeho pestrosti – pocitem zdraví počínaje, přes osobnostní rozvoj až po čirou radost z pohybu a samotného bytí. Od roku 2013 se o tyto své zkušenosti také s ostatními dělí jako instruktoři Royovy školy.

IMG_1622